دلایل عایق کاری سرویس بهداشتی و حمام

سلام دوستان عزیز، ما در این مقاله آموزشی قصد داریم به بررسی دلایل عایق کاری سرویس بهداشتی و حمام بپردازیم. امیدواریم مطالبی که در این مقاله ارائه داده میشود برای شما مفید  باشد.

حفظ بهداشت و سلامت ساکنین

آب گرم مورد استفاده در هنگام دوش گرفتن باعث ایجاد بخار می شود و رطوبت را افزایش می دهد. بخار آب موجود در هوا در صورت عدم عایق‌کاری مناسب، در دیواره‌های حمام به دام می‌افتد. عایق کاری مناسب و حرفه‌ای حمام از انباشته شدن رطوبت و بخار در درزهای دیوار و کاشی‌ها جلوگیری می کند. بدین ترتیب مانع از ایجاد کپک و قارچ در سقف و بین کاشی های دیوار می شود. بنابراین این کار نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها و انواع آلرژی خواهد داشت.

جلوگیری از افزایش دمای محیط اطراف

از آنجایی که می‌دانیم حمام‌ یکی از گرم‌ترین اتاق‌های ساختمان است. عایق‌کاری این فضاها باعث حفظ دمای مطلوب در هنگام استفاده از آن‌ها شده و از انتقال بخار و گرما (به اصطلاح گرمازدگی) به محیط خارج از حمام جلوگیری می‌کند. بنابراین عایق‌کاری حمام همیشه می‌تواند یک تصمیم درست باشد.

جلوگیری از نشتی حمام و سرویس بهداشتی

هر مکانی که در آن استفاده از آب زیاد باشد امکان نشتی و نفوذ آب به خارج از آن مکان وجود دارد.(پس عایق سرویس بهداشتی خیلی مهم است) چنانچه حمام و سرویس‌های بهداشتی به خوبی عایق کاری نشده باشند، آب به داخل دیوار یا سقف نفوذ می کند. این مسئله به دلیل وجود شکاف هایی در بین درزهای دیوارها می باشد. این عامل به نوبه خود می‌تواند خسارت‌های جدی به ساختمان وارد کند.

از جمله خسارت هایی مانند ریزش سقف، مشکلات در سیستم برق‌کشی و ایجاد ترک در دیوارها که نه تنها از زیبایی ساختمان می‌کاهد بلکه باعث ایجاد هزینه‌های گزاف جهت بازسازی و تعمیرات شود.بنابراین، ایزوگام نمودن یا به عبارتی عایق‌کاری سرویس بهداشتی و حمام برای کنترل رطوبت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باعث افزایش طول عمر ساختمان خواهد شد.

 به یاد داشته باشیم که حمام و سرویس بهداشتی یکی از پرکاربردترین اتاق‌ها در خانه یا محل کار شما هستند. و ایزوگام کردن صحیح آن‌ها به اطمینان از کمبود هزینه های انرژی کمک می کند، اما عایق صدمه دیده یا نامناسب می تواند منجر به ایجاد پوسیدگی شود و هزینه‌های بیشتری را در آینده ایجاد کند. به شما پیشنهاد می‌شود عایقکاری حمام و سرویس بهداشتی خود را با بهترین نوع ایزوگام انجام داده و این کار را به دستو نصاب‌های حرفه‌ای بسپارید.

مقالات های پیشنهادی

کاربرد ایزوگام در صنایع مختلف

عایق ‌بندی رطوبتی یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت‌وساز به حساب می‌آید که جهت جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به بافت داخلی ساختمان و پی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *