شرایط برگشت کالا

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های فروشگاه میرازگام بوده است و فروشگاه میرازگام در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

 

در حالتی که کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

خریدار در هنگام تحویل کالا از شرکت حمل، می بایست کالا را بررسی نموده و در صورتی که کالای خریداری شده معیوب باشد، با هماهنگی از طریق تلفن با واحد خدمات پس از فروش فروشگاه میرازگام، اقدام به ارجاع کالا می نماید.

بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط خریدار به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود و در هیچ صورتی کالا مرجوع نخواهد شد.

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه میرازگام برسد، هزینه‌های ارسال (حمل) به عهده تامین کننده کالا است.

در حالتی که کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد:

وجود مغایرت یا کسری اقلام همراه کالا، می بایست در هنگام تحویل کالا توسط خریدار بررسی شده و در همان زمان به اطلاع از طریق تلفن به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه میرازگام مشکل بر طرف گردد و بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود و در هیچ صورتی کالا مرجوع نخواهد شد.

لازم به ذکر است، عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه میرازگام برسد، هزینه‌های ارسال (حمل) به عهده تامین کننده کالا است.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

در صورتی که خریدار از خرید خود منصرف شده باشد و کالا اشکال و ایراد فنی و ظاهری نداشته باشد، کالا با هماهنگی از طریق تلفن با واحد خدمات پس از فروش فروشگاه میرازگام ارجاع داده می شود اما ارسال کالا و هزینه حمل کالا به عهده خریدار می باشد.

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، میتوانید وارد پروفایل خود شده و سفارش را لغو نمایید.

تبصره: برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:

بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه میرازگام تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و کارشناسان فروشگاه میرازگام، خسارت را جبران می‌‏کند.

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای خریدار ارسال می‌شود. در صورت استنکاف خریدار از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فروشگاه میرازگام باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت فروشگاه میرازگام در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

هرگونه درخواستی از طرف خریدار تنها پس از تایید و اعلام نظر کارشناسان فروشگاه میرازگام و کارشناسان شرکت تامین کننده قابل پیگیری خواهد بود.

درخواست خود را با ذکر شماره پیگیری سفارش، به   خدمات پس از فروش میرازگام اطلاع دهید. (لینک قرار دهیم)

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است